logo
home
שם:
טלפון:
אימייל:
יש להקליד את המילה המופיעה בריבוע:

טעויות נפוצות שנעשות בתהליך קידום חנויות וירטואליות
מתכננים לבנות חנות וירטואלית מכיוון שהבנתם שככל שהזמן עובר כך אנשים קונים יותר ברשת מאשר בחנויות פיזיות? נהדר. אבל רגע לפני שאתם בונים אתר מכירות, כדאי שתכירו את הטעויות המרכזיות שיכולות לפגוע בקידום האתר שלכם בגוגל, בחוויית המשתמש ובסופו של דבר במכירות עצמן.
  1. תוכן כפול במוצרים – לגוגל אין כל אינטרס להציג 10 תוצאות חיפוש עם תוכן זהה אחד לשני. מבחינת גוגל, זהו לא דף תוצאות חיפוש טוב. בלא מעט חנויות וירטואלית מופיע תוכן כפול בגלל שימוש באותו מידע קטלוגי. מה שעליכם לעשות הוא לשכתב את המידע או להפוך את התוכן הכפול הזה למיעוט זניח בתוך כל התוכן באתר עצמו (כמה אחוזים בודדים). בכל מקרה, תמיד עדיף להימנע מתוכן כפול לגמרי מאשר לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח.

  2. אי שילוב תוכן איכותי בקטגוריות - תהליך בניית אתרים לעסקים, ובמיוחד תהליך פיתוח חנויות וירטואלית צריך להיעשות בתיאום עם מומחה seo. בין היתר חשוב לכלול את האפשרות שיהיה תוכן איכותי בקטגוריות בתוך האתר. קטגוריה שלא תכלול תוכן בתוכה, תהיה הרבה יותר קשה לקידום מאשר קטגוריה היכולה להכיל מאמר בתוכה. סקירת מוצר, מדריך למשתמש או כל מידע איכותי אחר בשילוב צפיפות נכונה של מילות יהוו שימוש טוב לתוכן.

  3. אי שימוש בקנוניקל - יש לכם סיווגים רבים וגרסאות רבות למוצרים שונים? קחו בחשבון שזה עלול לפגוע בתקציב הזחילה של גוגל במקרה ולכל אחד מהם יש כתובת url משלו. כדי למנוע זאת, חשוב שלכל גרסת מוצר בחנות שלכם, יהיה תג קנוניקל לגרסה הראשית שלו. למשל אם אתם מוכרים אוהל ב 5 צבעים שונים, ולכל מוצג כזה יש דף משלו, יש לכלול תג קנוניקל לגרסה הראשית של אותו מוצר.

  4. אי התאמה ראויה למובייל - אולי הטעות הגדולה ביותר. קחו בחשבון שבמקרים רבים, התנועה מהמובייל גדולה יותר מאשר התנועה מהדסקטופ. למעשה המצב יכול להטעות כי לפעמים אנשים מחפשים מהמובייל אבל רוכשים מהדסקטופ. הם רוכשים משם בעיקר כאשר השימוש בניידים לא מספיק טוב. תוך כדי המעבר מפה לשם, הם עלולים לאבד אתכם, לכן עליכם תמיד לבדוק עד כמה קלה ופשוטה חווית המשתמש. נסו בעצמכם לרכוש דרך האתר שלכם ולראות כמה זמן זה לוקח לכם מרגע הכניסה לאתר ועד כמה הרכישה נוחה. לא מעט בעלי חנויות וירטואליות מגלים בעיות בעת הבדיקה שהם לא ציפו להן מראש. כמו כן, חשוב להשתמש במפות חום כדי לזהות בעיות בעת השימוש באתר.

  5. מחיקת מוצרים בלי מחשבה - מוצר מסוים ירד מהמלאי והחלטתם למחוק אותו? אולי עשיתם טעות גורלית. לפני שאתם עושים זאת, תבדקו כמה תנועה הוא מקבל ולא רק מחיפוש אורגני. כמו כן, חשוב לבדוק האם הוא עולה בתוצאות החיפוש בדף הראשון. אל תמהרו למחוק אותו. במקרה והוא מדורג טוב ומייצר תנועה, תוכלו להפנות ממנו את התנועה למוצרים דומים ע"י קישור למוצר הרלוונטי ביותר.

  6. שימוש בפופ אפ בתזמון לא נכון - כמו שאתם לא אוהבים שמוכר שואל אם אפשר לעזור לכם מיד עם הכניסה לחנות בגדים עוד לפני שהבנתם מה אתם רוצים, כך ממש לא כדאי להקפיץ פופ אפ מיד עם הכניסה של הגולש לאתר. למעשה, אם תעשו זאת במובייל גוגל אפילו יעניש אתכם. עשו שימוש מושכל בפופאפים בתזמון נכון, אחרת לא תהיה לכם כל משמעות. אפשר למנוע בעזרתם נטישה, לפרסם מבצעים, או להציע מוצרים רלוונטיים.
כל הזכויות שמורות לפיקסלית בע"מ - בניית אתרים | טלפון: 03-5180841 | פקס: 03-5490245 | נחליאל 17, ת"א, 65609