logo
home
שם:
טלפון:
אימייל:
יש להקליד את המילה המופיעה בריבוע:

מקים עסק חדש? אלו הם שלושת הדברים שכל עסק צריך
במזל טוב פתחת עסק ויצאת לדרך חדשה. מעבר למוצר או שירות מנצחים, אלו הם שלושת הדברים שכל עסק צריך, ללא קשר לתחום העיסוק:
 • הנהלת חשבונות
  כל עסק, חדש כישן, צריך להתנהל מול רשויות המס בישראל בצורה מסודרת ומוקפדת. השלב הראשון הוא להחליט איזה עסק לפתוח, ובהתאם לפתוח תיק במס הכנסה ובמע"מ. בישראל קיימים שלושה סוגי עסקים: עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ (חברה/תאגיד בערבון מוגבל). הבחירה בין ה - 3 נעשית על סמך היקף הפעילות העסקית המשוערת, סוג הפעילות, וגם לפי מידת החשיפה האישית שאתם מעוניינים לקבל על עצמכם.

  עוסק פטור מתאים לעסקים בתחילת דרכם, או לעצמאים בעלי היקף הכנסות מצומצם - עד 100,000 ש"ח בשנה. שימו לב שיש תחומי עיסוק שונים המחייבים לפתוח עוסק מורשה או חברה בע"מ בלבד, כמו למשל - פסיכולוגים, רופאים ועוד. היתרון הגדול של העוסק הפטור הוא שהוא אינו מחוייב בתוספת מע"מ, דבר המאפשר להוזיל את השירותים לאנשים פרטיים שאינם יכולים להזדכות על המע"מ. כמו כן הנהלת החשבונות בעוסק פטור הרבה יותר פשוטה מאחר ואין צורך בדיווחי מע"מ שוטפים. עוסק פטור לא יכול להוציא חשבוניות, אלא קבלות בלבד עם קבלת התשלום.
  עוסק מורשה - הינו עצמאי בעל מחזור הכנסות שנתי מעל ל - 100,000 ש"ח. כאן כבר כן יש חובת גביית ודיווח מע"מ, כך שהנהלת החשבונות מורכבת יותר.
  חברה בע"מ - חברה בע"מ מתאימה למי שמחזור העסקי שלו גדול, וכמו כן מתאימה במיוחד למי שאינו רוצה לחשוף את נכסיו האישיים לסיכון במקרה של חו"ח תביעה או פירוק החברה (גם כאן יש חריגים - כמו למשל במקרים של עבירה על החוק, שבה יש תהליך של "הרמת מסך" ונכסיו האישיים של בעל העסק כן חשופים לנושים שלו). הקמת וניהול חברה בע"מ מחייבת הנהלת חשבונות כפולה, קרי, גם על ידי מנהל/ת חשבונות וגם דו"ח שנתי על ידי רואה חשבון. כמו כן קיים מס חברות אותו יש לשלם מדי שנה. ניתן לעשות את הדיווחים החודשיים או הדו-חודשיים לבד, אולם ליוווי צמוד של מנהל חשבונות אמין ומיומן, ובמידת הצורך גם רואה חשבון, תקל עליכם בהתנהלות השוטפת מול הרשויות, תצמצם את הסיכון לטעויות שאח"כ יכולות לעלות לכם ביוקר, ואף תחסוך לכם זמן יקר.

 • ציוד משרדי
  אף עסק לא יכול לתפקד ללא ציוד משרדי מתאים. יש עסקים בהם הצרכים הינם בסיסיים, וציוד משרדי בסיסי כגון: כלי כתיבה, קלסרים, מחברות וכו', בנוסף למדפסת, מחשב בסיסי וסמארטפון יעשו את העבודה. במקרים אחרים ציוד משרדי לעסקים עשוי לכלול רשת מחשבים, טאבלטים ומחשבים ניידים, ריהוט משרדי,מיכון משרדי כגון: מגרסות, מכשירי למינציה, ועוד. הכל לפי היקף הפעילות והצרכים האינדיבידואלים של העסק. הצד החיובי של העניין? הוצאות על ציוד משרדי המשמש אתכם עבור העסק הינן מוכרות לצרכי מס.

 • שיווק, שיווק ושיווק
  גם אם יש לכם מוצר או שירות מדהימים, ללא שיווק לא תוכלו לא תוכלו להגיע ללקוחות חדשים. בעוד שבעבר אפשרויות הפרסום היו מצומצמות ביותר וכללו בעיקר מדיה מודפסת, פרסומות בטלוויזיה ושלטי חוצות, שעלותם יקרה, הרי שהיום בעידן הדיגיטלי אפשרויות השיווק מרובות וזולות בהרבה. כך למשל תוכלו להקים אתר אינטרנט ולקדם אותו במנועי החיפוש, או על ידי מודעות ממומנות. עמוד פייסבוק, אינסטרגם, סרטוני יוטיוב, עמוד linkedIn, Google my Business, ועוד - כל אלו יעזרו לכם גם כן להפיץ ולשווק את העסק שלכם. אתר אינטרנט מושקע, מעבר להיותו כלי שיווקי, אף משמש אתכם לצרכי תדמיתיים - כך למשל כאשר לקוח פוטנציאלי נכנס לאתר האינטרט שלכם לפני או אחרי פגישה מולכם, תרצו שהאתר שלכם יהיה כמה שיותר מושקע ומרשים בכדי לחזק את התדמית שלכם מול הלקוח. לשם כך מומלץ לבחור בחברת בניית אתרים וותיקה ומקצועית, ובעלת תיק עבודת מרשים.
כל הזכויות שמורות לפיקסלית בע"מ - בניית אתרים | טלפון: 03-5180841 | פקס: 03-5490245 | נחליאל 17, ת"א, 65609